Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

CAST AJANSI NEDİR?

Cast ajansı, dizi ve filmlerde oynayacak olan oyuncuların bulundukları ajanslardır. Bu ajanslar ellerinde bulundurdukları datalar sayesinde var olan projelerde aranılan role en uygun kişileri bulup projelere dahil etmek için çalışırlar.

CAST AJANSLARINA KİMLER BAŞVURABİLİR?        

Oyunculuk ve modellik yeteneğinin keşfedilmesini isteyen,  yaş, cinsiyet ve beden  özellikleri gözetilmeyen kişiler Cast Ajanslarına kayıt olabilirler. Bu sektörde kariyer yapmak ve oyunculuğu meslek haline getirmek isteyenler Cast Ajanslarının tecrübe ve networkünden faydalanırken, oyunculuk adına alınan akademik eğitimlerle kendini geliştirir.

Akademik eğitim ya da tecrübesi olmayan üyeler ana castta hemen bulunamamaktadır. Ancak bizimle yürüdüğü yolda alacağı akademik eğitim ve yönlendireceğimiz projelerde kazanacağı deneyimler ile adım atılan bu yolda ileriye dönük kazanımlar ile istenilen hedefe ulaşacaktır.

CAST AJANSI İLE FİGÜRASYON AJANSI ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Cast Ajansı, reklam, dizi ve sinema filmlerine ana cast temin eden ajanslardır. Prodüksiyonda yer alacak karaktere uygun özelliklerde nitelikli oyuncu yönlendirmesi yapar. Cast Ajanslarının aracılık ettiği projelerde yer alan oyuncular, yer aldıkları projeleri deneyim olarak kariyerine ekleyebilir ve benzer projelerde kendilerini geliştirebilirler. Figürasyon Ajansları reklam, dizi, sinema filmlerinde gördüğünüz arka plandaki esnaf, yürüyen, koşan, oturan, oynayan kişileri temin eden ajanslardır. FGR olarak sete girenler oyuncu olarak değerlendirilmez.  Ancak kazandığı deneyimlere alacağı eğitimleri katan FGR ler ana kasta kadar yükselebilir.

CAST AJANSLARINA KİMLER BAŞVURABİLİR?        

Oyunculuk ve modellik yeteneğinin keşfedilmesini isteyen,  yaş, cinsiyet ve beden özellikleri gözetilmeyen kişiler Cast Ajanslarına kayıt olabilirler. Bu sektörde kariyer yapmak ve oyunculuğu meslek haline getirmek isteyenler Cast Ajanslarının tecrübe ve networkünden faydalanırken, oyunculuk adına alınan akademik eğitimlerle kendini geliştirir.

Akademik eğitim ya da tecrübesi olmayan üyeler ana castta hemen bulunamamaktadır. Ancak bizimle yürüdüğü yolda alacağı akademik eğitim ve yönlendireceğimiz projelerde kazanacağı deneyimler ile adım atılan bu yolda ileriye dönük kazanımlar ile istenilen hedefe ulaşacaktır.

OYUNCU AJANSI İLE FİGÜRASYON AJANSI ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Oyuncu Ajansı, reklam, dizi ve sinema filmlerine ana cast temin eden ajanslardır. Prodüksiyonda yer alacak karaktere uygun özelliklerde nitelikli oyuncu yönlendirmesi yapan Oyuncu Ajansları, Oyuncu ile Yapım Şirketi arasında sözleşme yapılmasına aracılık ederler. Oyuncunun set günlerini takip eder, SGK vb. gibi yükümlüklerini yerine getirir, verilen hizmeti Yapım Şirketine fatura eder ve ödemeleri düzenlerler. Oyuncu Ajanslarının aracılık ettiği projelerde yer alan oyuncular, yer aldıkları projeleri deneyim olarak kariyerine ekleyebilir ve benzer projelerde kendilerini geliştirebilirler. Figürasyon Ajansları reklam, dizi, sinema filmlerinde gördüğünüz arka plandaki esnaf, yürüyen, koşan, oturan, oynayan kişileri temin eden ajanslardır. FGR olarak sete girenler oyuncu olarak değerlendirilmez ve kariyerlerine bu deneyimleri herhangi bir katkıda bulunmaz.

OYUNCULUĞA

İLK ADIMINI HEMEN AT

PARTNERLERİMİZ

BAŞARI YOLUNDAKİ DOSTLUKLAR

Siz değerli adaylarımıza daha iyi ve şeffaf hizmet vermek bizim boynumuzun borcudur. Kısa sürede ekibimiz ve partnerlerimizle başarılı oyuncularımız sayesinde iyi işler çıkardık ve çıkarmaya devam edeceğiz. Alanında uzman markalarla çalışmaktan onur duyarız.
08:30 - 18:00 ARASI KESİNTİSİZ ULAŞIM

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Çalışma saatleri içerisinde canlı destek ve bilgiye ulaşabileceğiniz iletşim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir. Ayrıca sosyal medya üzerinden her an her dakika bize ulaşma fırsatına sahipsiniz.

Address:

Akdeniz Mahallesi 1338 Sok.
No:2/8 K:3 31
KONAK İZMİR

Phone:

+90 543 345 13 40
+90 543 345 13 41

  • /filyapimajansizmir

  • /filyapimizmir